Kavárna kočičí

Naše kočičky

Oldřich a Božena

O Oldovi a Božence nelze psát a číst jinak než dohromady. Olda a Boženka jsou sourozenci a jsou rození „karlíňáci“. Jejich maminka Božena starší byla nalezena těhotná přímo na Karlínském náměstí u kostela. A po převezení do útulku porodila tři koťátka – Oldřicha, Boženku a Lízu. Líza je plašší než její sourozenci a zatím čeká v útulku na nového páníčka.oldrichbozena

Olda s Boženkou jsou ale rodinka každým coulem. Chvíli se mají rádi a chvíli se koušou a perou. A protože ve dvou se to lépe táhne, jsou to nejakčnější kočičáci v kavárně. Hlídejte si proto před nimi své zákusky i kávu, rádi se tváří, že měsíc nejedli.
 

olda

Olda je moc mazlivý kočičák, nebojte se ho pochovat. Jakmile začne vrnět nebo Vám okusovat prsty, znamená to, že jste jeho a že činnosti jako drbání bříška nebo tlapek jsou plně povoleny. Pokud ale Oldřich spí, nechte ho. Olda je totiž velice aktivní kočička a blbne a hraje si až do konce. Když už tedy konečně jde spát, znamená to, že je už hodně unavený. Dokud totiž má sílu jen trochu stát na nohou, nenechá na pokoji žádnou hračku nebo misku.

 

Jediné, čeho se Oldík z nějakého neznámého důvodu opravdu bojí, jsou děti. Prosíme tedy rodiče v kavárně, aby si pohlídali svoje ratolesti a vysvětlili jim, že na Oldíka mají raději nechat v klidu hrát si samotného nebo s dospělými.

 
božena5

 

Boženka

je pořádné číslo, je rozhodně nejaktivnější kočičkou v kavárně. Nevadí ji děti ani dospělí, a pokud jí začnete věnovat pozornost, zaručeně se Vás nepustí, dokud nebudete unaveni tak, že už ani neuzvednete hrneček s kávou. Boženka ráda provokuje všechny ostatní kočky v kavárně a o všem musí vědět jako první. Ne nadarmo tak nemá na nic čas. A proto pro ni platí to samé, co pro brášku Oldíka. Nebuďte ji, když spí, protože v tu chvíli to už je pořádná únava.
 
 
Fanfán von Tulipán

tulipan male

 
Tulipán, alias náš kocour gentleman, je krásně stavěný černý kocour s růžovým čumáčkem. Tulipánek byl nalezen v Mochově za skleníkem s celou svojí rodinkou a bráškou Petrklíčem. Také proto všichni dostali „květinová“ jména. Petrklíč stále čeká v útulku na svou rodinu, ale protože je plašší, hodí se spíš ke klidné rodince bez dětí nebo starším osobám.
 
Tulipán je neskutečný mazel. Velice rád se chová a ještě radši se nechává hladit. Je to kocour s velikým apetitem a ještě větším srdcem. Svou stavbou těla připomíná britského kocoura, přestože je stejně starý jako Oldík a Boženka.

Tulipán ale jako správný kočičák určuje čas svého mazlení. Proto, když od Vás odchází jinam, nechte ho jít. Je to velký spáč a pravděpodobně si jde někam odpočinout.
 
Vanessa
 
1040738 902083746497061 2287208278513241159 oVanesska je kočička s dlouhým příběhem. Je to velký životní rváč a má za sebou velký kus úspěšné práce. Vanesska neměla na začátku svého života štěstí na své páníčky. První dva roky svého života strávila strachy zalezlá za skříní. Jakmile se ale dostala do útulku Tlapky Mochov a začala chápat, že jí už žádný člověk neublíží, stávala se více a více přístupnou. I dnes má ale dny, kdy se ještě radši schová. Nechte jí a rozhodně ji netahejte z pod gaučů, je to zkrátka její povaha, na kterou má plné právo.

Vanessku také prosíme, nezvedejte. Ráda k Vám sama přijde a nechá se pohladit a podrbat. Má ráda teplo lidí, a když je unavená, vyhledává spíš lidské klíny než velké pelíšky. A pokud si vybere zrovna Vás, máte ohromné štěstí. Je totiž pořádně vybírává. A i Vám se může stát, že Vám nastaví na drbání i bříško. Pokud z Vás vyzařuje klid, pohoda a jste vnitřně vyrovnaní, Vanesska to vycítí. Je to takový náš malý měřič nálady. Rozhlédněte se tedy po kavárně. U koho sedí teď?

!! Varování všem rodičům – Vanesska jako jediná z kavárny opravdu nemá ráda děti a moc se jich bojí. Pokud se k ní tedy Vaše ratolest nebude chovat jemně, může zareagovat útočně!!
 
Barbucha
 bara2 male
Barbuška, naše černá magická kočička, je všechno, co si člověk od kočky může přát. Je klidná, mazlivá, pár hodin denně dokonce i hravá a přítulná k dětem. Nejradši ale spí. A spí pořádnou část dne. Když tedy spinká a vy jí něžně pohladíte, aniž byste ji zvedali, možná Vám i vděčně zavrní. Hodně vyhledává lidskou přítomnost, a pokud si vybere, že bude čas trávit s Vámi, nemáte šanci odmítnout. Uhrane Vás svým zářivým pohledem.
 
Barbucha je slečna z Vysočan. Její původní majitelé Barbušku zřejmě vyhodili na ulici a ona čekala tři dny na tramvajové zastávce Vysočanská, než pro ni přijeli z útulku. Její majitelé se už o Barbuchu nepřihlásili a tak nalezla dočasný domov v útulku a poté už finální domov u nás. A je to moc vděčná a milá kočička. Pokud máte mezi pitím kávy čas, určitě jí ho věnujte.
 
Skořice
 
skora maleSkořice je mladá mourovatá kočička s velkýma vykulenýma očima. Skořice k nám jako jediná přišla z útulku Pozor kočka a pro její krásnou barvu srsti dostala pravé kavárenské jméno.

Skořice je nalezenec od popelnic, kam ji pravděpodobně vyhodili její původní majitelé. Skořice byla totiž krásná, zdravá, čistá a plně naučená na kočičí toaletu. I přes letáky a internetovou inzerci se o ní ale majitelé ale nepřihlásili.

Skořice byla první kočičkou, která měla u nás potvrzené bydlení. Když totiž byla převážená z místa nalezení do kontrolní karantény, stavila se paní jednatelka Pozor kočky ještě u nás a Skořičku u nás pustila. Skořice se do prostoru hned zamilovala a začala se vyvalovat na parapetech na sluníčku. Také nám jasně ukázala, kde by měly být kočičí toalety.
 
Skořice je velice milá trpělivá kočička. Jen se radši hladí, než chová. Je hodně upovídaná a tak Vás upozorní, když se jí něco nelíbí. Mňoukne a v takovém případě, jí prosím, nechte jít. A přestože děti moc nemusí, je k nim velmi trpělivá, ale dlouho u nich nepobyde. Nejčastěji ji najdete spinkat na kočičím stromě v prvním patře, kde také hlídá nově příchozí.

Matylda
 matylda1 male
Matylda, naše kočičí slečna, je jedinou obyvatelkou kavárny, které k nám nedorazila z útulku. Je to kočička vyloženě domácí, protože patří jedné z našich vedoucích směn.

Matylda (nebo Matýsek či Mates, jak jí tu říkáme) dostala své jméno podle tmavého M, které má nad očima. Je to kříženec mainské mývalí a britské kočky. Matýsek bývala velmi hravé koťátko, ale v dospělosti dorostla do velkého spáče. Prospí klidně celý den, a když už se probudí, trvá jí pěkně dlouho, než začne fungovat. 
 
Matýsek skoro rok bývala nejmladší kočičkou v kavárně, a proto je zvyklá na spoustu pozornosti. Věnujte jí čas, pohlaďte ji, bude vám vděčná. Matylda je ale veliká kočka a stále roste. Vysvětlete proto svým dětem, jak jí mají držet v náručí.

matylda2 male

 
Nebojte se také spící Matyldu pohladit, protahování při drbání bříška je jednou z jejich nejoblíbenějších aktivit.
 
A pokud máte pocit, že už jste tuto unikátní kočičku někde viděli, máte pravdu! Matylda je velkou televizní hvězdou. Filmaři si jí vybírají pro její jedinečnou stavbu těla a krásnou barvu očí. Můžete jí tak vidět v Kočičích pohádkách na ČT1 či jako v úvodní znělce pro Show Jana Krause. A pokud i vy chcete mít Matyldu doma, podívejte se na náš eshop, kde můžete nakoupit dárkové předměty s touto kráskou: eshop.
 
Omega aneb Maggie 

maggie5 male

Maggie, malá drobná májová kočička, je poslední přírůstek do našeho kočičího týmu. Jako kotě se potulovala kolem továrny Omega, po které dostala své jméno. 
Tuto drobnou slečnu si zaručeně zamilujete. Ráda si hraje a ještě raději bude odpočívat na vašem klíně. Nebojte se ji pochovat, Maggie má lidskou společnost ráda. Už v útulku se ukázala jako mazlivá, hravá a velice přítulná k lidem, a proto se jednoho krásného odpoledne vydala k nám na návštěvu. Maggie se kavárna velice líbia, a proto to netrvalo ani měsíc, a už u nás bydlela natrvalo.
Maggie do kočičího týmu zapadla velmi ryhchle a naučila se všem zlotřilostem, které naše kočky umí. Ráda ochutná vaše dorty (učitelé Oldík a Boženka), prošmejdí vaše tašky (učitelka Barbucha), či se vám projde po zádech (učitel Tulipán). Stačí ale jeden pohled do velkých zlatavých očí a zaručeně Maggie odpustíte. Vždyť je to nakonec ještě kotě.
 
Stejně jako každá kočka, ani Maggie nemá ráda hlasité zvuky, a proto poučte vaše děti, jak se k Maggie a osatním kočkám chovat.
 
Věděli jste, že Maggie je nejenom obrat jména Omega ale také Margaret?
 
 
Aida
 
aidaAida, želvovinová kočička, kterou pravděpodobně najdete, jak spinká v prvním patře na stole, není koťátko, jak si většina myslí. Je jen drobnější postavy, ale zato to dohání svou milou povahou.

Aida k nám také dorazila z útulku, kam se dostala, když jí našli na zahradě rodinného domu, jak si hlídá svá pravděpodobně zakousnutá koťátka. V útulku se pořádně vykrmila a našla domov u nás.
 
Aida je nejklidnější kočička v kavárně a většinu dne prospí. Nakonec je to už dáma a má na to právo. Velice nerada se chová, a proto ji prosím neberte do rukou, pokud nebude vyloženě chtít. Velmi ráda se ale hladí a nejlépe se jí spinká v přítomnosti lidí. Také ji nenuťte být ve spodním patře. Nemá to tam ráda a chodí tam jen v případě nutnosti. Pokud si Aidu chcete pohladit, přijďte se na ní podívat nahoru, moc to ocení. Aida je kočička, která se velmi ráda nechá hladit klidně celý den.

A proč se vlastně jmenuje Aida? Když tato krásná želvinka přijela do útulku, bála se a neustále mňoukala. Na všechno. A právě díky jejímu vysokému tónu mňoukaní si vysloužila toto krásné umělecké jméno.aida1
 
Leden 2015 - Aidičku už bohužel v naší kavárně nenajdete. Aida se vrátila zpátky do útulku Tlapky Mochov, kde se zotavuje společně s dalšími dvěma kočičkami z útulku z nemoci jater a ledvin. Ještě před velkým stěhováním do kavárny totiž v útulku a v přilehlé ulici řádil travič a spousta kočiček, které mělo možnost výběhu ven, zemřelo. Několik koček - jako naše Aida - ale nesnědlo tolik otráveného a bohužel se jim důsledky otravy objevily až po dvou měsících. Aida je tedy ve stálé péči veterinářů a díky pravidelným infuzím se konečně dostala do lepšího stavu. Zdravá ale nebude už nikdy. Útulek Tlapky Mochov podal trestní oznámení na neznámého pachatele, jehož vyšetřování ale bylo v nedávné době pozastaveno. Aida nám moc chybí a Aidě jistě chybí i stálá drbací a hladící péče našich zákazníků. Nicméně v současné době se jí dostává luxusu přednostního spaní v posteli a to jí všichni přejeme. 
Březen 2015 - Naše Aidička už bohužel není mezi námi. Velké poškození jater a ledvin už nebylo slučitelné se životem. Moc nám všem chybí a moc nás mrzí, že jsou na světě i tací, kteří záměrně dokážou ublížit zvířatům. Doufáme, že se ta naše kočička má tam nahoře už teď mnohem lépe.

 


Stravu pro naše kočičky doporučila a poskytla firma Royal Canin:

alt

Royal Canin
 

Otevírací doba

Pondělí 11:00 - 20:00
Úterý 11:00 - 20:00
Středa 11:00 - 20:00
Čtvrtek 11:00 - 20:00
Pátek 11:00 - 20:00
Sobota 11:00 - 20:00
Neděle 11:00 - 20:00
KAVÁRNA KOČIČÍ NA YOUTUBE

Věděli jste, že kavárna kočičí má svůj vlastní youtube channel?

Pravidelně pro vás točíme videa z našeho karlínského světa koček!

Celý článek...